Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda yapılan programın ilk gününde; Marmara Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Emin Arca, Prof. Dr. Bahattin Yalçın ve sektör temsilcileri yaptıkları konuşmalarda; kontrollü salınan gübreler ve sürdürülebilirlik kavramlarında 3 noktaya dikkat edilmesi gerektiğini; bunların da çevresel, ekonomik ve sosyal kavramlar olduğundan bahsettiler. Marmara denizinin kimyası, sağlıklı yaşamın kimyası, Türkiye'de yüksek teknoloji ve bilim gibi konulara dikkat çeken konuşmacılar; Aerosollar ve Hekzaferritlerin Manyeto ve optik özellikleri gibi konular hakkında da bilgilendirmede bulundular.
21 Nisan 2017'de programın ikinci günü ise üniversitemiz Göztepe Yerleşkesi bahçesinde bir şenlik havasında gerçekleştirildi.
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/haber/2017/04/20/kimya/thumb_DSC_5773.jpg)
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/haber/2017/04/20/kimya/thumb_DSC_5779.jpg)
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/haber/2017/04/20/kimya/thumb_DSC_5843.jpg)
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/haber/2017/04/20/kimya/thumb_DSC_5858.jpg)
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/haber/2017/04/20/kimya/thumb_DSC_6023.jpg)
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/haber/2017/04/20/kimya/thumb_DSC_6025.jpg)
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/haber/2017/04/20/kimya/thumb_DSC_6041.jpg)
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/haber/2017/04/20/kimya/thumb_DSC_6050.jpg)
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/haber/2017/04/20/kimya/thumb_DSC_6055.jpg)
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/haber/2017/04/20/kimya/thumb_DSC_6061.jpg)