Marmara Üniversitesi İletişim Kulübü (MÜİK) İletişim Atölyeleri başlığıyla düzenlediği etkinlikler kapsamında 22 Kasım’da Canon Deneyim Merkezi’nde fotoğrafçılık atölyesi düzenledi.
Marmara Üniversitesi İletişim Kulübü üyeleri; Canon’un Sirkeci’de bulunan deneyim merkezinde temel kamera ve fotoğrafçılık eğitimi aldı. Üç saat süren eğitimde, öğrencilere sektörde kullanılan kameralar tanıtıldı.
Eğitimde; diyafram, enstantane, asa gibi temel özellikler kamera üzerinde anlatıldı. Etkinliğin devamında; hangi kameraların hangi alanlarda daha verimli kullanılabileceği, fotoğrafçılığa dair ışık, açı gibi özelliklerin nasıl kullanılması gerektiği konuları üzerinde duruldu.
Atölyede; öğrenciler çektikleri fotoğrafları filtreleme imkanına sahip oldu. Eğitimin kalıcı olması için; Deneyim Merkezi'nde bulunan ekipmanlar incelenerek öğrenciler tarafından kameralarla pozlama yapıldı.
Etkinlikte, Canon'un Türkiye’de çekilmiş reklamları izlendi ve reklamların çekim tekniklerinin tartışılmasıyla eğitim sona erdi.
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/galleries/2019/11/_thumb/WhatsApp Image 2019-11-22 at 15.51.38 (1).jpeg)
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/galleries/2019/11/_thumb/WhatsApp Image 2019-11-22 at 15.51.37.jpeg)
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/galleries/2019/11/_thumb/WhatsApp Image 2019-11-22 at 15.51.37 (2).jpeg)
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/galleries/2019/11/_thumb/WhatsApp Image 2019-11-22 at 15.51.37 (1).jpeg)
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/galleries/2019/11/_thumb/WhatsApp Image 2019-11-22 at 15.51.38.jpeg)