Marmara Üniversitesi İletişim Kulübü (MÜİK) üyeleri; Halkla İlişkiler’in Türkiye’deki kurucusu Betûl Mardin’i 25 Kasım'da evinde ziyaret etti.
Ziyarette Betûl Mardin; öğrencilerle sektöre dair deneyimlerini ve bilgilerini paylaşırken öğrencilere yaşadığı zorlukları ve engelleri nasıl aştığını anlattı. Mardin; gençliğinde kadınların üniversiteye gidemediğini belirtirken “Beni üniversiteye göndermediler ama ben üniversitede öğretmenlik yaptım.” dedi. Betûl Mardin; Türkiye’nin tanıtımının Avrupa’ya ve komşu ülkelere yapılması gerektiğinin altını çizdi. Bu noktada gençlere düşen görevleri paylaştı.
Ziyarette ayrıca öğrenciler Betûl Mardin’le hayallerini ve ideallerini paylaşma ve fikir alma fırsatı buldu.
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/galleries/2019/11/_thumb/WhatsApp Image 2019-11-19 at 14.39.01.jpeg)
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/galleries/2019/11/_thumb/WhatsApp Image 2019-11-26 at 10.59.27.jpeg)
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/galleries/2019/11/_thumb/WhatsApp Image 2019-11-26 at 11.15.03.jpeg)
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/galleries/2019/11/_thumb/WhatsApp Image 2019-11-26 at 11.15.04 (1).jpeg)
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/galleries/2019/11/_thumb/WhatsApp Image 2019-11-26 at 11.15.04.jpeg)