Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Berna Sarıyar Akbulut'un yürütücülüğünde hazırlanmış olan ‘Rasyonel Tasarım ile Corynebacterium glutamicum’un L-Dopa Üretimi için Bir Mikrobiyal Hücre Fabrikasına Dönüştürülmesi ve L-Dopa Üretim Prosesinin Geliştirilmesi’ başlıklı projenin, TÜBİTAK 2525 - Almanya Eğt. ve Arş. Bakanlığı (BMBF) ile İkili İşbirliği Programı kapsamında desteklenmesine karar verilmiştir.
Hocamızı tebrik eder, üstün başarılar dileriz.
![](https://www.marmara.edu.tr/dosya/www/galleries/2021/01/6931/_thumb/BERNA001.jpg)